Dvorana slávy

 

Svět Mutant Chronicles má bohatou historii plnou slavných bitev, tajných spolků a zvrácených intrik.Jeho kořením jsou slavné osobnosti, které si vydobyly slávu na bitevním poli. Nejedná se o normální vojáky, kteří vezmou zbraň jakou dostanou a poslušně srazí podpadky. Tito hrdinové jsou především sami sebou a nehodlají se kvůli nikomu měnit.

To že jsou tito hrdinové slavní bojovníci, neznamená, že jsou to nejlepší vojáci na světě. Každý z nich se nějak proslavil a v nějakém svém oboru vyniká a všichni jsou velmi zkušení veteráni, ale při nesprávném nasazení se mohou též ukázat zcela zbyteční.Mít některé z těchto můžů a žen po boku je veliká čest a nestává se to každý den.

foto
Mitch Hunter

Korporace: Kapitol
Jednotka: Pěchota
Vybavení: Kapitolský meč cti, Brokovnice M516D

Mitch Hunter je zásadový muž, který vždy rozlišuje co je správné a co ne. Řídí se vždy svým svědomím a kvůli tomuto postoji se občas dostává do sporu s vojenským velením korporace, které nesdílí plně jeho humanistické ideje. Hunter je rozený vůdce. Je věčným nepřítelem Temnoty a životy svých spolubojovníků si cení nad svůj vlastní. Pro věc dobra je ochoten obětovat cokoli.

Hunter měří 6 stop a 2 palce, má mohutnou postavu, černé vlasy a zářící oči. Velmi málo toho namluví, neboť nemá rád zbytečná slova. V pravou chvíli ale dokáže svým proslovem povzbudit i ty nejvystrašenější spolubojovníky. Pokud je při svém konání přesvědčen, že dělá správnou věc, nenechá se ničím zastavit.

Dříve než se stal Doomtrooperem byl Hunter mladíkem, který se nachal zapsat ke speciálním jednotkám Kapitolu jen proto, aby si vylepšil kádrový profil kvůli své kariéře ve finančníách kruzích. Po několikaa bitvách ve válečných zónách ale poznal sám sebe a zjistil, že pouze na bitevním poli může nejlépe sloužit svým morálním zásadám.


foto
Big Bob Watts

Korporace: Kapitol
Jednotka: Svobodní mariňáci
Vybavení: kulomet Nimrod Mk.I, Mstitel-mečs

Big Bob je postrachem svých nepřátel. Je mistrem v používání extrémně ničivých zbraní, ale za léta strávená na bitevním poli se naučil ničit s rozvahou. Ve válečných zónách poznal, že je mnohem důležitější životy zachraňovat než ukončovat.

Z jeho úst vycházejí vždy hřejivá a uklidňující slova a z jeho celého zjevu čisí mír a moudrost věků. V jeho obličeji stále hraje mírný úsměv. Je nezdolným optimistou. Klidný výraz na tváři mu naruší pouze jakákoli zmíňka o Černé legii a čímkoli s ní souvisejícím. Je-li vyprovokován k akci, neváhá ukázat jak nebezpečnou osobou umí být.

Bob má silnou, dva metry vysokou postavu. Na své rozměry je však překvapivě pohyblivý a pohled na jeho běh budí různé dojmy jenom ne neohrabanost. Nosí vyznamenání Kapitolského orla, suvenýr z válečných zón.


foto
Valerie Duvalova

Korporace: Bauhaus
Jednotka: Etoiles Mortant
Vybavení: ostřelovací puška PSG-99 Mark.II, Elektrické obušky

Valerie je chladnokrevná zkušená atentátnice. Pro všechny kromě jejich nejbližších přátel je jenom strojem na zabíjení bez jakýchkoli lidských emocí a citů. Pouze pár lidí, kteří mají tu čest být jejími přáteli, ji zná i z jiné stránky. Vědí, že se na ni mohou naprosto spolehnout, že je nikdy nezradí a bude vždy loajální

Valerie je krásná štíhlá žena. Má dlouhé hnědá vlasy a zvláštní lesk v očích. Z jejich pohybů vyzařuje ladnost a smrt, podobá se lvici na lovu. Své city nechává uzamčené hluboko ve svém nitru a v jejím pohledu se vždy zračí sebejistota.


foto
Sean Gallagher

Korporace: Imperiál
Jednotka: Wolfbaneovec
Vybavení: Runový meč, Ochraný amulet

Sean je jediným přežívajícím potomkem klanu Gallagherů. Poté, co všichni jeho příbuzní padli za oběť Černé legii, se ještě jako dítě musel naučit probíjet se životem sám a postavit se na vlastní noky. Jelikož speciální jednotka jeho klanu pochopitelně zanikla, vstoupil k Wolfbaneovcům, kteří přijímají členy všech klanů.

Wolfbaneovci uznávají pouze sílu. Sean myslí vždy přímo a žije jen pro tento okamžik. Je velmi emocionální a imulsivní. Sean nejdříve jedná a teprve pak přemýšlí. Je posedlý pomstou.


foto
Golgotha

Algerothův skoupenec a Nefarit
Vybavení: Nekrotechnický pařát, Přečerpávač Černé symetrie

Golgotha je Nefarit ve službách nejvyššího apoštola války Algerotha. Velí jedné citadele ukryté v neobydlené části Venuše. Jako všichni Nefarité je i Golgotha nesmírně ambiciózní a touží po osobní slávě a moci, samozřejmě ve službě svého pána. Se stejnou intenzitou, s jakou bojuje proti lidskému rodu, proto také neustále kuje pikle proti ostatním Nefaritům, hlavně proti svému největšímu rivalovi - Alakhaiovi.

Golgotha je téměř tři metry vysoká a je to na první pohled úchvatné monstrum. Má surové a ohyzdné tělo, ale navzdory tomu nepostrádá prvky ženskosti a celkově v sobé sktrývá jistou ušlechtilost. Golgotha s sebou obvykle nosí na zádech Přečerpávač Černé symetrie ve tvaru obřího pavouka. Tímto zařízením maximalizuje své magické schopností. Pavoučí vzhled Přečerpávače navíc dobře doplňuje její image a zvyšuje její autoritu.

O původu Golgothy není známo prakticky nic, ale podle jedné teorie prý byla kdysi Valkýrou, členkou elitné ženské jednotky Bratrstva, která byla raněna a zajata v první bitvě proti Algerothovi (to by vysvětlovalo i to že jí zvláštním, zvráceným, způsobem přitahují lidští muži, díky čemuž se jí dostalo přezdívky "Hrůzná milenka").


foto
Požehnaná Laura Vestálka

Členka Bratrstva
Jednotka: Valkýra
Vybavení: kopí Castigator vlastní výroby, pistole Nemesis

Požehnaná Laura Vestálka je žijící legendou oddanosti kardinálovu Světlu. Vede několik oddílů Sesterstva Druhého Direktorátu od vítězství k vítězství. Její rychlost a virtuozita v boji jsou pověstné a každý, kdo kdy bojoval po jejím boku ve jménu kardinálova Světla proti Temnotě, je na to patřičně hrdý. Lauru si vysoce cení i všechny korporace, neboť vedla bezpočet operací Kartelu namířených proti Černé legii.


foto
Yojimbo

Korporace: Mishima
Jednotka: Hatamoto
Vybaveni: Ceremoniální meč, Sónický smrtovřísk

Po brilantní kariéře u speciálních jednotek se Yojimbo stal jedním z osobních strážců samotného Overlorda. Po jistém skandálu u dvora ztratil přízeň svého pána a musel opustit Mishimu. Poté, co překazil jisté spiknutí proti Mishimně a dokázal tak svou trvající loajálnost, získal zpět svou čest a členství v korporaci

Yojimbo je neuvěřitelně disciplinovaný a naprosto oddaný samurajskému kodexu cti. Raději by zemřel, než by se zachoval jinak než předepisuje kodex. Nejvyšší váhu na jeho žebříčku hodnot představují odvaha a loajálnost. Jeho vždy disciplinované chování má pozitivní efekt na jeho spolubojovníky.


foto
Cyril Dent

Korporace: Kybertronik
Jednotka: ???
Vybavení: lehký kulomot TSW4000, pistole P1000

Cyril je v Kybetroniku bojovým koordinátorem číslo jedna a je třeba říci, že právem. O jeho minulosti není pořádně známo nic a on sám na otázky na toto téma moc neodpovídá. Jeho spolubojovníci z Kybetroniku se o něm vyjadřují: ,,Cyril, řekněme, že tady vždy byl a vždy bude".

Cyril Dent nehovoří slovy ale činy. Proslulá je jeho stručná strategie: ,,Nejlepší způsob jak zničit nepřítele je zničit ho". Jeho obvyklým bojovým plánem je odvážný rychlý postup přímo k nepříteli a jeho naprosté vyhlazení. Jeho protivníci se nikdy necítí zcela ve své kůži.

Cyril Dent je ztělesněním dokonalosti. Je nejlepším zaměstnancem Kybetroniku a má pověst nezastavitelného muže. Mýtus kolem něj snese srovnání s mýtem kolem korporace, které zasvětil svůj život.


foto
Edward S. Murdoch

Korporace: Imperiál
Jednotka: Zlatí lvi
Vybavení: útočná puška Nájezdník Mark II., samopal Lapač

Po rychlé a úspěšné vojenské kariéře byl Murdoch proti vlastní vůli přesunut od svých milovaných Krvavých baretů ke Zlatým lvům, kde pak získal nové bojové zkušenosti a proslavil se coby jeden z nejlepších bojovníků a taktiků Imperiálu.

Edward je nejlepším bojovníkem v jednotce. Je si toho dobře vědom a záleží mu na tom, aby si toho byli vědomi i všichni ostatní. Je nekompromisní a výkonný, ale jeho povýšenost mu často vynáší antipatie spolubojovníků a konflitky. Nikdy nepřizná, že by se mohl mýlit a nikdy si nenechá ujít příležitost nějak se předvést.


foto
Tatsu

Korporace: Mishima
Jednotka: Samurajové
Vybavení: lehký kulomet Kensai, Ceremoniální meč, výbušniny umožňující mu odpálit sám sebe

Dětství a dospívání strávil Tatsu, nadějný počítačový génius, na ulici, kde žil na pomezí zákona a od pouličních rabiátů se učil smrtícím technikám. Tam ho objevil Yojimbo a vzal chlapce k sobě do učení, aby z něj udělal pravého samuraje.

Jako poměrně mladý není ještě Tatsu poznamenám peklem války. Na rozdíl od zocelených Samurajů je veselý a hodně mluví, což ho čas od času přivádí do potíží. Dosud postrádá zkušenosti z bitev a v boji je nahrazuje instinktem, který si vypěstoval na ulici.


foto
Arciinkvizitor Salvatore Nikodemus

Člen Bratrstva
Jednotka: Inkvizitor Majoris
Vybavení: modifikovaný AC-40, známý jako "Gabriel"

Inkvizitor Nikodemus se narodil jako nejmladší syn v neurozené Bauhauské rodině. Již v ranném mládí se u něj projevila schopnost vnímat Umění. Jelikož v jeho rodině byla od nepaměti silná víra a respekt k Bratrstvu, chlapec byl dán na výchovu církvi. Dlouho a tvrdě studoval a zdokonaloval se v Umění, až se propracoval díky svým schopnostem mezi nejlepší absolventy akademie Umění. V průběhu svých studií také přijal jméno Nikodemus (podle jednoho martira Bratrstva z dávné historie).

Když Nikodemus nakonec ve svých magických schopnostech přerostl své učitele, byl promptně povýšen do Druhého direktorátu, přesněji řečeno do inkvizitorské sekce. Po nezbytném zaučení se ukázal býti velmi kvalitním Inkvizitorem. Salvatore byl neúnavný v pátrání po nejmenších náznacích vlivu Černé symetrie. Jeho odhodlání a schopnosti mu vynesli titul Arciinkvizitora. Bratrstvo věří v jeho schopnosti a spoléhá se na něj do té míry, že mu přiděluje speciálně nejobtížnější mise a předem je tím pádem považuje za vyřízené.

V průběhu své kariéry prosadil na direktorátu mnoho institučních reforem a principů, díky kterým se nezvratně zapsal do historie. Jen namátkou lze zmínit zavedení Andělů smrti, bitevní aut, projektovaných speciálně pro Inkvizitory.

Nikodemus u sebe nosí smrticí artefakt - modifikovaný AC-40, který patřil prvnímu Inktizitorovi. Jméno této zbraně je Gabriel a oproti normálnímu AC-40 má navíc integrovaný plamenomet. Kopie Gabriela nyní používá i několik dalších Inkvizotorů Majoris.

Salvatorovy prošedlé vlasy dávají vyniknout jeho modrým očím s pevným pohledem. Jen zřídka ho lze spatřit bez jeho bojového brnění a nikdy neodkládá svůj Gabriel.


foto
Mortifikátor Creshaw

Člen Bratrstva
Jednotka: Mortifikátor
Vybavení: pistole Lavina, meč Smrtodávič

Jméno Crenshaw je v druhém direktorátu Bratrstva - Inkvizici - živou legendou. Crenshaw je jedním z jejích Mortifikátorů, speciáně vycvičených zabijáků používaných k likvidaci jakýchkoli osob nebezpečných či nepohodlných pro Bratrstvo a Kardinála.

Žádný jiný Mortifikátor v celé historii Inkvizice neuspěl v tolika náročných misích. Legenda praví, že žádná z jeho akcí zatím ještě nebyla neúspěšná, tady alespoň ne jeho vinou. V každé legendě se skrývá kus pravdy.

Crenshaw je vždy oblečen do černého mortifikárského hávu a nikdy nesundavá svou helmu, a to ani ve společnosti svých spolubratří. O své činnosti mluví velmi zřídka a pokud se k tomu odhodlá, popisuje své činy stručně a jasně - lakónská tradice.

Stejně jako nelze nikdy spatřit jeho obličej skrytý pod maskou, nelze ani nahlédnout do jeho duše. Když mluví, vyjadřuje se vždy v podobenstvích a z jeho úst vycházejí pouze slova napsaná v knize Zákona.


foto
Toshiro

Korporace: Mishima
Jednotka: Chodec stínu
Vybavení: upravená Mstitelovo kombo (pistole a meč)

Toshiro je nejznámějším Chodcem stínu. Je neblaze proslulý i uvnitř kultu a i jeho spolubojovníci se ho děsí. Občas totiž vyřizuje i vnitřní záležitosti delikátního charakteru. Je to chladnokrevný a bezcitný zabiják.

Je totálně loajální, což prokázal již ve 12 letech, kdy brutálně zavraždil svého otce, který se zpronevěřil zásadám Mishimy. Toshiro žije jen pro čest a službu svému pánu.


foto
Max Steiner

Korporace: Bauhaus
Jednotka: Venušanský hraničář
Vybavení: 2x Plazmový handkanon, meč Violator

Max Steiner je v podstatě jednoduchý člověk s velmi divokou náturou. Postrádá zábrany a nijak moc mu to nevadí. Dává si stále pozor, aby vypadal v každém okamžiku "tvrdě". Je velmi egocentrický a myslí si, že kamkoli vstoupí, budou se všichni točit jen kolem něj. Vzhledem k jeho neurvalému chování to tak obvykle bývá. Navzdory pohrdání autoritami a nezodpovědnosti je Max dobrý bojovník, jeden z nejlepších v Bauhausu.

Tento modrooký blonďák vyzařuje jakési chlapecké kouzlo, které některým lidem zcela učaruje a jiné naprosto znechucuje. Jeho chování je obvykle považováno na nepřístojné, kdykoli je to možné, nosí Max svoji masku Venušanského hraičáře, protože cítí, že se hodí k jeho image tvrdýho týpka.


foto
Coral Beach

Korporace: Kybertronik
Jednotka: Chaseur
Vybavení: 2x pistole P1000

Coral Beach je mlčenlivý umlčitel. Obvykle operuje s oddílem vybraných Chaseurů a provádí mise, kde je zapotřebí velmi disciplinovaného a bezohledného velitele. Coral splní svůj úkol za každou cenu, i když to znamená obětovat života svých mužů nebo zcela nevinných náhodných kolemjdoucích.

Vyvinula se u něj speciální mentální odolnost vůči nadpřirozenu. Je to částečně i díky tomu, že již v průběhu svého dětství byl podroben v testovacích komorách Kybertroniku mnoha neuvěřitelným experimentům. V těle má nainstalováno i několik kybernetických prototypů kvůli dalšímu zvýšení jeho mentálních schopností.


foto
Jake Kramer

Korporace: Kapitol
Jednotka: Speciální jednotky
Vybavení: plamenomet Vrhající Gahenna, pistole Piraňa

Lehce přitloustlý Jake Kramer je Kapitolským veteránem mnoha bitev i tajných operací. Zdá se, že má již vrozený talent na přitahování potíží. Jake vstoupil ještě coby mladistvý ke Svobodným Mariňákům. Vyhnul se tak doživotnímu trestu, k němuž byl odsouzen za zabití - údajně v sebeobraně - místního mafiána s politickými konexemi.

V jednotce Mariňáků, mezi zloději, vrahy a dobrodruhy všeho druhu, se Jake cítil jako ryba ve vodě a navzdory svému mládí si zde rychle našel bezpočet kamarádů. Ačkoli se mnohokrát vyznamenal v bojových operacích, jeho vlažný přístup k autoritám a nezávislý duch bránily jeho povýšení.

Nakonec veliteté vyřešili problém tím, že Jakea přeložili na speciální operace, kde jeho dovednosti a schopnost sám se rozhodovat nakonec došly i lepšího uplatnění. Jake své zařazení zpočátku miloval, všechno to napětí a vzrušení při tajných operacích, ale jak čas plynul a nic nového se nedělo, začalo mu docházet, že si jeho práce vlastně nikdo zvláště neváží.

Jake je nyní trochu zahořklý morous, ale uvědomuje si, že již je moc starý na to, aby něco změnil. A koneckonců je také stále závislý na veškerém tom stresu a adrenalinu tajných misí.


foto
Vince Diamond

Korporace: Kybertronik
Jednotka: Lovec
Vybavení: kulomet SSW4200P, kybernetické sítnice, hydraulická paže

Pohled na tohoto Goliáše na bojišti je opravdu impozantní. Hora svalů, ze kterých místy probleskují kovové implantáty, se dává na pochod a budí dojem, že nemůže existovat nic, co by ji zastavilo.

Vince je málomluvný, ale velice temperamentní. Velice rychle se na někoho rozzlobí, ale stejně rychle se pak zase uklidní a zapomene. Jeho emoce jsou však skryté na jeho obličejem, který kvůli různých implantátům ztratil schopnost měnit výrazy. Vince se proto nyní neustále mírně usmívá jako nějaký dement, až již vraždí legionáře nebo sedí v baru.

Vince je především stroj na zabíjení. Pokud není zrovna na bojišti přepínají se všechny jeho tělesné i kybernetické systémy do hospodárného módu. Všechny jeho pohyby se výrazně zpomalí a na jakkoli jednoduchou otázku odpovídá po několikasekundové odmlce. Pokud si na něj člověk zvykle v této podobě, ja pak velice překvapen jeho mrštností na bitevním poli.


foto
Agent Nick Michaels

Korporace: Bez příslušnosti
Vybavení: pistole P1000, Mstitel-meč

Nick Michaels je korporacemi považován za spojence i nepřítele zároveň. Odmítne-li nabídku některé z korporací, vyvolá obvykle paniku a horečnou činnost v její zpravodajské službě. Obvykle není známo pro koho a na čem pracuje, dokud již není pozdě.

Jeho dokonalá znalost prostředí v korporacích a schopnost infiltrovat se kamkoli z něj udělala nejlépe placeného nezávislého agenta. Pro jeho reputaci se o něj korporace přetahují a v rámci lanaření mu již bylo každou korporací uděleno čestné členství - je tedy členem všech pěti korporací.


foto
Ragathol

Algerothův stoupenec a nefarit
Vybavení: Meč padlých duší

Ragathol je na lidská měřítka obrovité monstrum. Tyčí se do výšky čtyř metrů a váží přes tři metráky. Ragathol je jedním z níže postavených Nefaritů ve službách apoštola války Algerotha. Na rozdíl od například Golgothy nemá Ragathol vlastní citadelu. Tuto skutečnost hodlá ovšem změnit, jen co se k tomu naskytne vhodná příležitost. Jeho snem a nejvyšší metou je stát se jednoho dne jediným nejvyšším vojevůdcem Algerothových šiků.

Ragathol je ještě větší intrikán než Golgotha, má ovšem jednu vadu. Je hrozný zbabělec a jakmile hrozí, že by nějaký jeho komplot mohl být vyzrazen, úplně se zhroutí.

Není známo, odkud Ragathol pochází. Existují však důkazy o jeho dlouhém působení na Luně a na Marsu.


foto
Valpurgius, Alakhaiův arcimág

Algerothův stoupenec a nefarit
Vybavení: šavle

Valpurgius je Alakhaiovým nejoblíbenějším služebníkem. Jako nefarit je obdařen i značnou fyzickou silou, ale jeho hlavním polem působnosti je ovládání Černé symetrie. V magii dosáhl takového mistrovství, že je schopen používat svoji vlastní zvrácenou verzi kardinálova Umění.

Své schopnosti užívá ve prospěch svého vládce, nicméně se neustále snaží spřádat plány a intriky na uzurpaci jeho postavení. Valpurgiův úspěch znamená vzestup jeho moci, ale zároveň i vzestup Alakhaie v Algerothových očích.

Stěží co se vyrovná jeho krutosti, značně v ní vyniká i v porovnání s ostatními Algerothovými stoupenci. Jeho zlovolné plány jsou detailně propracované a hledí daleko dopředu. Valpurgius nepospíchá, umí čekat.

 

 

Zpět na uvodni stránku

 

Skoro všechno zde použito je © a ™ Target Games AB, nebo Blackfire games, s.r.o
známka, že tato stránka odpovídá standardu organizace W3C