MISHIMA vs. IMPERIÁL
(800 bodů)

 

Složení armád:

Mishima Imperiál
4x Samuraj
3x Bojová hlavice
5x Tygří dragoun
Lovec démonů s Drakostřelcem
Smrtonoš
5x Wolfbaneovec
5x Modrý baret
7x Mladý strážce
Badass s M89
Kapitán Záklaďáků s ostřelovací puškou
Hrdina Wolbaneovců
Strážce umění

 

 

Bitva se odehrála na našem obvyklém terénu - rovinatý, lehce zalesněný s pár kameny a dvěma kopci. Ještě před začátkem bitvy si Lovec démonů (lovec) a vůdce dragounů naházeli své KI síly. Hody se naštěstí moc nepovedli a byly výhodné tak pro Imperiál a na průběh bitvy neměli téměř vliv.

První dvě kola byla nudná. Jednotky se jen pohybovaly, jak se snažily zaujmout výhodnou pozici. Strážce umění si lehce nadopoval hodnotu PA.

Ve třetím kole se jeden příliš aktivní Modrý baret (baret) pokusil střelit Bojovou hlavici (hlavici). Bohužel neuspěl a odvedná palba tohoto odvážného bareta uzemnila - natrvalo. Jedna hlavice využila svého kola a překvapujícím způsobem odpravila jednoho Mladého strážce ( mlaďoši) a opět zaujala svou pozici za kopcem.

V dalším kole mlaďoši odhalili jednoho schovaného samuraje a následná palba pro něj byla osudná. Zbytek jeho oddílu, bez ohledu na svou čest zpanikařil, ale v průběhu kola svou čest našel a sjednotil se. Lovec chtěl využit svého Drakostřelce na útok na mlaďochy ale netrefil se. Podobně ale bohužel dopadl i Kapitán Základďáků. Také hlavicím se toto kolo nevedlo. Uspěšný byl ale Smrtonoš. Použil své mystické síly k teleportaci do blízkosti Kapitána Záklaďáků a následným mávnutím svého meče jej připravil o hlavu. Úloha kapitána v této bitvě tak skončila.

V tomto kole se vyznamenali Mlaďoši. Sice ze začátku neuspěli ve snaze zastřelit Smrtonoše (no jo, když má kliku tak to prostě nejde), ale skoro zabili Lovce démonů (zůstal mu jen jeden život). Smrtonoš se pokusil zasáhnout Mlaďochy ale neuspěl, podobně se vedlo i Hrdinovi Wolfbaneovců, který ve snaze zasáhnout polomrtvého lovce granátometem neuspěl. Svou snahou ale odhalil svou pozici a byl snadným cílem pro lovce, který si nutně potřeboval na něčem zchladil žáhu. dostal nejen hrdinu, ale navíc i jednoho mlaďocha. Strážce umění usoudil, že by to už stačili a zkusil zabít lovce silou Umění. Nevšiml si ale lovcova amuletu, který kouzlo znegoval. Nakonec Badass, vida neschopnost Strážce umění, změnil svou pozici a lovce konečně odpravil. Vyznamenali se, bohužel, i hlavice. Zlikvidovali pár baretů, kteří se je předtím pokusili dostat. Samurajové vyhlásili Banzai a ztečli Mlaďoby, ti se hrdině udrželi za ztrátu jediného vojáka. Na úplný konec ještě vůdce Wolfbaneovců sejmul granátometem jednoho dragouna.

V rozhodujícím kole začali Wolfbaneovci. Hrdině ztečli hlavice. Zaznamenali jen dílčí úspěch, když dostali jen jednu. Plus tedy jednoho dragouna, který se připletl do cesty. Hlavice si ale z jijich útoku nic nedělali. V klidu ustouopili n na kopec, uviděli Badasse a v naprostém klidu ho rozstříleli. Konečně se ukázal i Strážce umění. Vykouzlil explozi, ve který se upekli dva samurajové. Ukázal se ale i Smrtonoš, když odpravil dva Mlaďochy. Dragouni rozsekali nebohé Wolfbanevce téměř bez zastavení a zvládli i zbylé barety. Poslední Mlaďoch se kočkoval s posledním samurajem, ale ani jeden z nich nebyl schopen druhému ublížit.

Ve zbytku hry dokázal Mlaďoch svého samuraje zabít, ale byl okamžitě rozstřílen hlavicemi na malinkaté kousíčky. Na straně Imperiálu tak zůstal už jen Strážce umění. Ten ještě chvíli vzdoroval. Dokázal zabít jednoho dragouna, ale pře sila byla příliš velká, a nakonec byl zbylými Mishimskými silami udolán.

Takže celkem přesvědčivě zvítězila Mishima. Bojové hlavice se ukázali jako velmi tvrdý oříšek, který se mně nepovedlo rozlousknout. Po bitvě Mishimě zůstala skoro polovina armáda: 2x hlavice,2x dragoun a Smrtonoš.

 

 

známka, že tato stránka odpovídá standardu organizace W3C