MISHIMA vs. IMPERIÁL vs. ČERNÁ LEGIE
(600 bodů)

 

Složení armád:

Imperiál >Mishima Černá legie
5x Wolfbaneovec
5x Modrý baret
Badass s Nimrodem
Inkvizitor s odstřelovací puškou
Hrdina Wolfbaneovců
3x Sebevražedná hlavice
4x Samuraj
4x Tygří dragoun
Smrtonoš
Lovec démonů s Drakostřelcem
4x Mrchožrout
2x Kadaver
2x Kadaver
Golem temnoty
Ilianin nefarit s Nazgarothem
Demnogonisův nefarit se Seimaovou kosou
Pozn. Armáda Černé legie nebyla sestavena v souladu s turnajovými pravidly (např. cena individuálního modelu musí být nižší než cena oddílu, na který je pořízen).)

 

Tato bitva se odehrála na převážně rovinatém terénu. Dominantou byl kopec umístěný uprostřed bojiště. Jinak se zde nacházelo několik stromů a osamocených balvanů, sloužících jako kryty.

V prvním kole se téměř všechny jednotky posusuly směrem k nepříteli. Jen Ilianin nefarit (dále nefaritka) vykoukla ze svého krytu, zahlédla Wolfbaneovce a zakouzlila Dimenzní díru, ve které zmizel jeden Wolfbaneovec. Načež se opět schovala. Tuto taktiku pak aplikovala po celou bitvu. Demnogonisův nefarit (dále nefarit) a Inkvizitor si trochu nadupali hodnotu pancéřování kouzly. Smrtonoš se teleportoval za nejbližší "kámen". Lovec démonu využil toho, že se odkryl oddíl Kadaverů a jednoho z nich zastřelil. Hlavice se přiblížili k armádě Černé legie. Golém temnoty použil taktiku nefaritky. Vykoukl, odstřelil jednu hlavici a zalezl. Bohužel pro hráče Mishimy zasažená hlavice explodovala. V explozi následně skončila existence i další hlavice.

V druhém kole vyhrála iniciativu Mishima. Využila toho poslední přeživší hlavice. Doběhla a explodovala u jednotky Kadaverů. Přálo ji štěstí. Vzala s sebou jednoho Kadavera a jednoho Mrchožrouta, který se motal kolem. Bareti využili svého tahu ke taktickému přesunu. Nefaritka opět použila svou taktiku a odpravila dalšího Wolfbaneovce. Ti se následně posunuli svěrem k legii s úmyslem vyříkat si to s nefaritkou zblízka. Nefarit se přesunul do výhodnější pozice a jen tak mimochodem sundal seržanta baretů. Zbytek jednotek se jen posunul nebo zůstal na místě. Inkvizitor, aby se ukázal, se místo pohybu teleportoval.

Ve třetím kole jsem vyhrál iniciativu a bareti toho využili k tomu, aby se schovali za kopec. To se jim bohužel nepovedlo a nefaritka svou taktikou jednoho z nich sejmula (tentokrát Nazgarothem). Konečně se hejbli i Samurajové a příblížili se k legii. Badass použil také taktiku nefaritky. Vykoukl, vystřelil, poranil nefarita (ten rozdýchal plný zásah Nimrodem na 21(x4)!!!!!!!!). Načež efarit uznal, že měl kliku a odkvačil se schovat za kámen. Inkvizitor střílel na nefaritku ale neuspěl.

V dalším kole začínali Wolfbaneovci. Své akce využili k taktickému přesunu. Nefaritka se vydala schovat. Cestou ale zahlédla jednoho dragouna. Použila svou oblíbenou Dimenzní díru a dragouna už nebylo. Inkvizitor se pokusil trefit kadavera ale opět neuspěl. Uspěšnější byl Lovec démonů, který skolik jiného Kadavera. Nefarit byl tentokrát docela akční. Seslal Čas smrti, přesunul se k dragounům a následně je vyhladil pomocí plamenometu. Pokusil se trefit i Lovce demonů, ale zde neuspěl. Teď se naskytla šance pro Badasse. Opět se pokusil dostat nefarita, ale ten to opět rozdýchal, i když se je samoopravný mechanismus musel málem přetrhnout (3x regenerace!!!!!). Musí se nechat že nefarit měl v této hře docela kliku.

V dalším kole Mrchožrouti zavyli a pokusili se napadnout Wolfbaneovce. Ti sice po zavytí zpanikařili, ale útokům odolali. Následnému útoků Kadaverů už nikoliv a odebrali se do věčných lovišť. Samurajové se opět posunuli a nefarit se urychleně schoval. Konečně se předvedl i Inkvizitor a Explozí upekl jednoho Kadavera. Také nafaritka vykoukla, Dimenzní dírou odpravila jednoho samuraje a zase se schovala. Ale ne důkladně, čehož už nemohla litovat, neboť ji bareti rozstříleli na cucky. Nejprve se jí sice pokusil dostat Badass, ale hodem 20 se odsoudil k nečinosti, takže museli zasáhnout bareti. Badassovi indispozice využil golem a poranil ho.

V dalším kole si to ale Badass vynahradil. Trefil nefarita. Ten už neměl tentokrát takovou kliku a byl zraněn. Katastrofa ale potkala barety. Ani si nemohli poblahopřát ke svému vítězství, protože je zbaběle odpravil Lovec démonů. Samurajové se dostali do blízkosti Mrchožroutů. Ti se je pokusili napadnout, ale neuspěli. Ke slovu se konečně dostal i Hrdina Wolfbaneovců a zuřivě napadl posledního žijíciho Kadavera. Zuřivost ale přehnal a hodem 20 ukončil svůj útok v těsné blízkosti tohoto Kadavera. Ten toho využil a hrdinu napadl, ale ten odolal. Smrtonoš se pokusil o teleporaci, ale neuspěl. Golem se pokusil trefit inkvizitora, ale také neuspěl. Naopak inkvizitor odstřelil jednoho Mrchožrouta.

V dalším kole měl golem více štěstí a inkvizitora zranil. Samurajové vyřídili zbytek Mrchožroutů a dokonce ubrali život i inkvizitorovi. Hrdina konečně udolal posledního Kadavera. Činil se ale i nefarit. Svým plamenometem upálil jednoho samuraje a zbytek samurajů zbaběle prchnul z bojiště. Smrtonoš při pokusu o teleportaci opět selhal. Lovec demonů bez milosti zkosil hrdinu Wolfbaneovců. Zkusil trefit i nefarita, ale neuspěl.

V tomto kole se pokusil nefarit trefit Lovce démůnů ale minul. Načež zalezl na kámen se schovat. Lehce otřesený Lovec se také schoval. Golem tentokrát bez problémů rozstřílel nebohého inkvizitora. Smrtonoš se konečně teleportoval do blízkosti nefarita a následným útokem mu ubral zbývající život. Tím byl vyřazen i golem, který se již nemohl sám aktivovat. Tím byla armáda Černé legie vybita. Zbyli proti sobě na jedné straně Badass a na druhé straně Lovec se Smrtonošem.

Badass se v posledním kole pokusil trefit Lovce, ale neuspěl. Lovec měl zase neuvěřitelné štěstí a sestřelil na oplátku Badasse. Tím bylo dobojováno. Na bitevním poli zůstali Lovec démonů a Smrtonoš. Mishima zvítězila.

 

 

známka, že tato stránka odpovídá standardu organizace W3C